Wiadomości radiowe

Zbierzemy i upubliczniamy wszystkie wiadomości związane z radiem polskim, abyś mógł łatwo, z jednego miejsca zasięgnąć informacji. Jeśli uważasz, że pominęliśmy ważną wiadomość, prosimy daj nam znać! Panelem filtrowania umieszczonym nad listą wiadomości możliwe jest filtrowanie pomiędzy wiadomościami według nazwy, wprowadzenia i daty załadowania. Poza tym istnieje możliwość porządkowania wiadomości według nazwy i daty. W liście domyślnie jako pierwsze pojawiają się najświeższe wiadomości. W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do nas poprzez stronę kontaktową!

Filtrowanie

RMF FM liderem słuchalności w Częstochowie. Radio ZET awansowało na podium

Liderem rynku radiowego w Częstochowie jest RMF FM. Na podium znajdują się jeszcze Radio ZET i RMF MAXX - wynika z badań słuchalności radia za okres od marca do sierpnia br.

Data publikacji: 05.11.2023

Jaka Trójka po Trójce? Część dziennikarzy chce wrócić, Strzyczkowski „rozważyłby” propozycję szefowania

Nie ma powrotu do „starej Trójki”, ale jej odbudowa na bazie tego, co znaliśmy, jest możliwa - mówią nasi rozmówcy.

Data publikacji: 05.11.2023

Radio Tok FM będzie mogło nadawać przez kolejne 10 lat

Od 4 listopada radio Tok FM nadaje na podstawie nowej koncesji. Nadawca rozgłośni, spółka Inforadio, w końcu otrzymała niezbędne pozwolenia z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Data publikacji: 04.11.2023

RMF FM liderem w Lublinie w II i III kwartale, VOX FM awansowało na podium

Liderem słuchalności w Lublinie w drugim i trzecim kwartale br. było RMF FM. Podium w tej fali uzupełniają Radio ZET i VOX FM - wynika z badań słuchalności radia.

Data publikacji: 01.11.2023

O. Rydzyk znów prosi o wsparcie jego mediów. Wylicza miesięczne wydatki

Ojciec Tadeusz Rydzyk kolejny raz poprosił o wsparcie finansowe Radia Maryja i Telewizji Trwam, wymieniając miesięczne wydatki na utrzymanie obu stacji. - Potrzebujemy prawie 5 mln zł miesięcznie. To jest dużo, ale czy dużo dla milionów słuchaczy? - spytał redemptorysta.

Data publikacji: 01.11.2023

RMF FM liderem słuchalności w Bydgoszczy w II i III kwartale, Eska wyprzedziła Radio ZET

Pozycja lidera rynku radiowego w Bydgoszczy w drugim i trzecim kwartale br. należała do RMF FM. Podium uzupełniają Eska i Radio ZET - wynika z badań słuchalności radia.

Data publikacji: 30.10.2023

Koniec Radia SuperNova. Będzie Eska2

Grupa ZPR Media zawnioskowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy radia SuperNova na Eska2. Sieć stacji lokalnych pod tym szyldem ma grać wyłącznie polskie utwory. Zdaniem ekspertów rynku rebranding to dobry ruch, bo rozpoznawalność SuperNovej nie była wysoka.

Data publikacji: 30.10.2023

Dziubka, Mikołajewska, Świerczek i Janczura wśród nominowanych do Nagrody Woyciechowskiego 2023

Dziewięć materiałów dziennikarskich otrzymało nominacje do tegorocznej głównej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Po trzy nominacje przyznano dziennikarzom i twórcom w kategoriach „Autor internetowy” oraz „Dziennikarz dla planety” (nagroda zostanie przyznana po raz pierwszy).

Data publikacji: 30.10.2023

RMF FM na czele w średnich i dużych miastach. Radio ZET zyskuje najwięcej

W polskich miastach mających powyżej 100 tys. mieszkańców najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w okresie od lipca do września 2023 roku było RMF FM. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogło Radio Zet. Z kolei najwięcej straciło TOK FM - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 30.10.2023

Eska dogadania RMF FM wśród młodych słuchaczy. Duży wzrost Radia ZET

Najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową wśród osób w wieku od 15 do 24 lat w okresie od czerwca do sierpnia br. było RMF FM, które zanotowało największy spadek w zestawieniu. Z kolei najwięcej zyskało Radio ZET - raport Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 29.10.2023