Wiadomości radiowe

Zbieramy i udostępniamy wszystkie wiadomości związane z polskim radiem, abyś mógł łatwo, z jednego miejsca zasięgnąć informacji. Jeśli uważasz, że pominęliśmy ważną wiadomość, prosimy, daj nam znać! Panelem filtrowania umieszczonym nad listą wiadomości możliwe jest filtrowanie pomiędzy wiadomościami według nazwy, wprowadzenia i daty załadowania. Poza tym istnieje możliwość porządkowania wiadomości według nazwy i daty. W liście domyślnie jako pierwsze pojawiają się najświeższe wiadomości. W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do nas poprzez stronę kontaktową!

Filtrowanie

Nowy głos w Radiu Dla Ciebie. Znana aktorka na antenie

Polskie Radio RDC przygotowało nową oprawę ramówki, w której od 22 lipca br. odbiorcy będą mogli usłyszeć głos aktorki, Katarzyny Kwiatkowskiej.

Data publikacji: 19.07.2024

Była dziennikarka Muzo.FM dołączyła do RDC

Idalia Tomczak dołączyła do zespołu Radia dla Ciebie - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W lutym dziennikarka rozstała się z Muzo.FM.

Data publikacji: 17.07.2024

Zmiany w Radiu Nowy Świat. Na dłużej znika specjalista od Skandynawii

Z anteny Radia Nowy Świat na dłuższy czas znika Jan Janczy. W konsekwencji w ramówce stacji nastąpi kilka zmian, audycja „Dalej niż północ” będzie emitowana co dwa tygodnie.

Data publikacji: 16.07.2024

Nadawca Radia ZET zarobił więcej z reklam. Płaci Agorze kolejną dywidendę

Eurozet, do którego należy m.in. Radio ZET, przy wzroście skonsolidowanych przychodów o 12 proc. zarobił na czysto 35 mln zł. Pierwszy raz dywidendę w całości dostanie Agora, bo miesiąc temu kupiła pozostałe 49 proc. udziałów nadawcy.

Data publikacji: 16.07.2024

RMF FM bez rzecznika prasowego

Krzysztof Głowiński-Lubiak, rzecznik prasowy Grupy RMF, odchodzi z firmy. Pracował niej przez 12 lat.

Data publikacji: 15.07.2024

Przedłużono koncesję stacji Agory. Trwało to niemal rok

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o udzieleniu koncesji na kolejne 10 lat spółce Grupa Radiowa Agory na nadawanie programu „Radio Złote Przeboje 93,2 FM” w Małogoszczy. Zasiadający w KRRiT prof. Tadeusz Kowalski zauważa w rozmowie z Wirtualnemedia.

Data publikacji: 11.07.2024

Nowy ranking słuchalności radia. Radio ZET z największym wzrostem

W okresie od kwietnia do czerwca br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, a Radio ZET zaliczyło największy wzrost - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 10.07.2024

"Popołudniówka" Radia 357 bez Krzysztofa Zimocha. „Tak życie pokierowało”

Krzysztof Zimoch poinformował na portalu X, że po dwóch latach przestaje prowadzić “Popołudniówkę” w Radiu 357.

Data publikacji: 09.07.2024

Były dziennikarz TVN na stałe w Trójce. Poprowadzi dwa programy

Wojciech Zawioła dołączył na stałe do radiowej Trójki, gdzie poprowadzi dwie audycje. Jednym z prowadzących „W Tonacji Trójki” został z kolei Michał Margański.

Data publikacji: 09.07.2024

Publiczny nadawca kończy emisję FM w części kraju. Stawia na DAB+

Deutschlandradio stawia na DAB+. Jeszcze w czerwcu niemiecki nadawca publiczny zakończy emisję analogową Deutschlandfunk i Deutschlandfunk Kultur w wybranych regionach. Wyłączone zostaną nadajniki o małych mocach.

Data publikacji: 07.07.2024