Wiadomości radiowe

Zbieramy i udostępniamy wszystkie wiadomości związane z polskim radiem, abyś mógł łatwo, z jednego miejsca zasięgnąć informacji. Jeśli uważasz, że pominęliśmy ważną wiadomość, prosimy, daj nam znać! Panelem filtrowania umieszczonym nad listą wiadomości możliwe jest filtrowanie pomiędzy wiadomościami według nazwy, wprowadzenia i daty załadowania. Poza tym istnieje możliwość porządkowania wiadomości według nazwy i daty. W liście domyślnie jako pierwsze pojawiają się najświeższe wiadomości. W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do nas poprzez stronę kontaktową!

Filtrowanie

Skargi do KRRiT na żart w Radiu ZET z nazwiska Popiełuszko. Stacja usunęła program

W odcinku satyrycznego programu internetowego „Dej suchara” Radia ZET (Grupa Eurozet) pojawił się żart z nazwiska Popiełuszko. Eurozet zaznacza, że żart nie miał na celu obrażania pamięci ks. Jerzego Popiełuszki, ale „w obliczu krytyki i licznych emocjonalnych reakcji” fragment został usunięty.

Data publikacji: 23.01.2024

Agnieszka Szkuta z nową audycją w Esce Rock

Dziennikarka Agnieszka Szkuta poprowadzi nowy program „Szkuta Movie” w Radiu Eska Riock (Grupa Radiowa Time). - To audycja z muzyką serialową i filmową  - co obejrzeć, czego unikać i przede wszystkim - czego posłuchać! - czytamy w komunikacie.

Data publikacji: 23.01.2024

RMF FM liderem w 2023 roku, ale straciło najwięcej. ZET i Pogoda z największymi wzrostami

W 2023 roku liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, ale stacja zanotowała największy spadek w zestawieniu. Z kolei najwięcej zyskało konkurencyjne Radio ZET - raport Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 22.01.2024

TOK FM z nową audycją o świcie. Zastąpi Maślaka, który przeszedł do TVP

Od poniedziałku 22 stycznia dzień w Radiu TOK FM (Grupa Eurozet) będzie rozpoczynać nowa audycja zatytułowana „Pierwszy Program” prowadzona przez Wojciecha Muzala. Zastąpi dotychczasowy program Piotra Maślaka „Pierwsze śniadanie w TOK-u” nadawany od 2012 roku.

Data publikacji: 22.01.2024

Nowy program w Polskim Radiu 24 o klimacie i ekologii

Od poniedziałku, 22 stycznia br. na antenie Polskiego Radia 24 pojawi się nowa audycja „Zmiana Klimatu” o zmianach klimatycznych i ekologii. Emisja od poniedziałku do piątku tuż po godz. 19.00.

Data publikacji: 22.01.2024

Nowa dyrektor Trójki nowości wprowadzi na wiosnę. "Nie chcę burzyć Radia 357 i Nowy Świat"

Prezesi Polskiego Radia Paweł Majcher i Juliusz Kaszyński oraz nowa dyrektor Trójki Agnieszka Szydłowska spotkali się w czwartek z pracownikami stacji. - Zapowiadając odbudowę Programu III zasugerowali, że to nie może być powrót do starej Trójki - mówi nam anonimowo jeden z dziennikarzy.

Data publikacji: 19.01.2024

W Radiu Nowy Świat kolejny podcast i audycja o musicalach

W najbliższy piątek w ofercie podcastowej Radia Nowy Świat zadebiutuje cykl „Awantura o teatr” autorstwa prof. Pawła Płoskiego i Kacpra Siedleckiego, a pod koniec stycznia na antenie stacji pojawi się audycja Siedleckiego „Musicalowe opowieści”.

Data publikacji: 18.01.2024

Radio ZET pokonało RMF FM w Rzeszowie

Nowym liderem rynku radiowego w Rzeszowie w okresie od czerwca do listopada br. zostało Radio ZET, które wyprzedziło RMF FM. Na podium znalazła się jeszcze Eska - wynika z badań słuchalności radia.

Data publikacji: 17.01.2024

RMF FM nowym liderem słuchalności w Toruniu, wyprzedziło Radio Gra

Nowym liderem rynku radiowego w Toruniu w okresie od czerwca do listopada ub.r. zostało RMF FM. Na podium znalazły się jeszcze Radio Gra i Radio ZET - wynika z badań słuchalności radia.

Data publikacji: 16.01.2024

Koncert „Psalmy Pokoju i Pojednania” w radiowej Jedynce

Radiowa Jedynka w środę, 17 stycznia wyemituje koncert „Psalmy Pokoju i Pojednania”. Na scenie będzie można kantorów żydowskich - Shulema i Yaakova Lemmerów przy akompaniamencie pianisty Menacha Bristowskiego. Wystąpią także m.in.

Data publikacji: 16.01.2024