Wiadomości radiowe

Zbierzemy i upubliczniamy wszystkie wiadomości związane z radiem polskim, abyś mógł łatwo, z jednego miejsca zasięgnąć informacji. Jeśli uważasz, że pominęliśmy ważną wiadomość, prosimy daj nam znać! Panelem filtrowania umieszczonym nad listą wiadomości możliwe jest filtrowanie pomiędzy wiadomościami według nazwy, wprowadzenia i daty załadowania. Poza tym istnieje możliwość porządkowania wiadomości według nazwy i daty. W liście domyślnie jako pierwsze pojawiają się najświeższe wiadomości. W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do nas poprzez stronę kontaktową!

Filtrowanie

RMF FM nowym liderem we Wrocławiu, wyprzedziło TOK FM

Nowym liderem rynku radiowego we Wrocławiu w okresie od marca do sierpnia br. zostało RMF FM, które wyprzedziło TOK FM. Na podium znalazła się jeszcze Eska - wynika z badań słuchalności radia.

Data publikacji: 26.09.2023

32 proc. udziału RMF FM w Krakowie, RMF Classic awansował na podium

Pozycja zdecydowanego lidera rynku radiowego w Krakowie w okresie od marca do sierpnia br. należała do RMF FM. Na podium znajdują się jeszcze TOK FM, RMF Classic i Radio ZET - wynika z badań słuchalności radia.

Data publikacji: 25.09.2023

Piotr Sworakowski w Radiu Pogoda. Odchodzi Jakub Mędrzycki

Piotr Sworakowski dołączy do zespołu Radia Pogoda (Grupa Eurozet). Od 25 września będzie gospodarzem programu „Radio Pogoda - Najpiękniejsze melodie” emitowanym między godz. 10 a 15 od poniedziałku do piątku oraz innych, okazjonalnych audycji stacji.

Data publikacji: 25.09.2023

Grupa Eurozet bez szefa stacji muzycznych. Odchodzi Piotr Jaroszewski

Z Grupą Eurozet (Agora) żegna się Piotr Jaroszewski, dyrektor zarządzający stacji muzycznych. Jego obowiązki przejmą Krzysztof Janur i Adam Fijałkowski.

Data publikacji: 25.09.2023

Piotr Sworakowski w Radiu Pogoda

Piotr Sworakowski dołączy do zespołu Radia Pogoda (Grupa Eurozet). Od 25 września będzie gospodarzem programu „Radio Pogoda - Najpiękniejsze melodie” emitowanym między godz. 10 a 15 od poniedziałku do piątku oraz innych, okazjonalnych audycji stacji.

Data publikacji: 25.09.2023

RMF FM liderem o poranku w dni powszednie. Radio ZET z największym wzrostem

Pozycję lidera ogólnopolskiego rynku radiowego w drugim kwartale br. w dni powszednie w godzinach porannych (6.00.00-8.59.59) zajęło RMF FM. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogło Radio ZET, a najwięcej straciło RMF MAXX - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 25.09.2023

Jędrzej Kodymowski w Trójce o innych porach. „Scena Kodyma” przesunięta na rano

Audycja „Scena Kodyma” w radiowej Trójce, prowadzona przez muzyka Jędrzeja Kodymowskiego, na stałe została przesunięta z piątkowych popołudni na niedzielne poranki. Natomiast jego cykl „Apteka nocna” nie jest już emitowany dwa razy w tygodniu.

Data publikacji: 24.09.2023

Tegoroczna edycja „Lata z radiem” zwiększyła słuchalność

Tegoroczną edycję „Lata z radiem” w radiowej Jedynce średnio słuchało 774 tys. osób, o 83 tys. słuchaczy więcej niż przed rokiem. Stacja w tym paśmie miała 5,8 proc. udziału (wzrost o 0,5 pkt. proc.) - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 23.09.2023

RMF FM nadal liderem w Trójmieście, ale udział stacji topnieje. W górę Eska i Radio Gdańsk

Liderem rynku radiowego w Trójmieście w okresie od marca do sierpnia br. było RMF FM. Podium uzupełniają TOK FM i Radio ZET - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 22.09.2023

Iława: Eska z komina

Niemal pół roku po uzyskaniu nowego pozwolenia radiowego Eska Iława zmieniła lokalizację. Od czwartku, 21 września 2023 roku, sygnał stacji nie jest już nadawany z wieży przy ulicy Ostródzkiej, a z komina tamtejszej elektrociepłowni.

Data publikacji: 21.09.2023