Wiadomości radiowe

Zbieramy i udostępniamy wszystkie wiadomości związane z polskim radiem, abyś mógł łatwo, z jednego miejsca zasięgnąć informacji. Jeśli uważasz, że pominęliśmy ważną wiadomość, prosimy, daj nam znać! Panelem filtrowania umieszczonym nad listą wiadomości możliwe jest filtrowanie pomiędzy wiadomościami według nazwy, wprowadzenia i daty załadowania. Poza tym istnieje możliwość porządkowania wiadomości według nazwy i daty. W liście domyślnie jako pierwsze pojawiają się najświeższe wiadomości. W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do nas poprzez stronę kontaktową!

Filtrowanie

KRRiT rozpisze konkurs na wolną częstotliwość radiową

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że niebawem rozpisze konkurs na emisję analogową (FM) w Kaliszu. Jak wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski, ogłoszenie będzie dotyczyć częstotliwości 89,9 MHz.

Data publikacji: 23.05.2024

Dużo nowości w ramówce Polskiego Radia. Nowe audycje znanych dziennikarek

Radiowa Jedynka wprowadza kolejne zmiany w swojej ramówce. Już w środę 22 maja zadebiutuje pierwsza z nowych audycji, a premierę kolejnej ustalono na następny dzień. Polskie Radio ujawniło, kto poprowadzi oba programy.

Data publikacji: 22.05.2024

Rośnie przewaga Radia ZET w Warszawie. Zaskoczeniem drugie miejsce

Liderem rynku radiowego w Warszawie w okresie od listopada ub.r. do kwietnia br. było Radio ZET. Drugie miejsce dla Radia TOK FM, a trzecie dla RMF FM - wynika z najnowszej fali badań słuchalności radiowej.

Data publikacji: 22.05.2024

Opole: Festiwalowe Radio Opole po raz dziesiąty

Mieszkańcy „stolicy polskiej piosenki” już po raz dziesiąty mogą słuchać Festiwalowego Radia Opole. Towarzysząca przygotowaniom do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki oraz samej imprezie stacja już po raz siódmy gra na częstotliwości 96,5 MHz.

Data publikacji: 21.05.2024

Audycję Jarosława Kuźniara w Trójce produkuje jego firma. Polskie Radio odpowiada

Jarosław Kuźniar prowadzi w Trójce nowy program „360 stopni”, a należąca do niego firma Voice House w całości realizuje audycję. Zapytaliśmy Polskie Radio, skąd taka decyzja.

Data publikacji: 21.05.2024

Nowa propozycja radiowej Czwórki na wybory europejskie

Radiowa Czwórka przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. Nowy format Euro Vibe pojawi się na antenie w tym tygodniu. Prowadzącymi Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.

Data publikacji: 20.05.2024

Natalia Zamilska bez audycji w Radiu 357

Producentka muzyki elektronicznej Natalia Zamilska kończy współpracę z Radiem 357, gdzie prowadziła autorską audycję „Pełne spektrum”.

Data publikacji: 16.05.2024

Radia dla Ciebie ma nowego naczelnego. Co z Grzegorzem Chlastą?

Filip Gąsior 10 maja został redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Radia dla Ciebie (Polskie Radio) – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Na stanowiskach zastąpił Grzegorza Chlastę, który pozostaje w redakcji.

Data publikacji: 15.05.2024

Youtuber od języka prowadzi audycję w Trójce

Radiowa Trójka wprowadziła do ramówki nowy program „PrzySłowie” o języku i sile wypowiadanych słów. Prowadzącym został polonista Mateusz Adamczyk, który ma także własny kanał youtubowy o tematyce językowej.

Data publikacji: 14.05.2024

Tych stacji Polacy słuchają najchętniej. Radio ZET znów z wynikiem najlepszym od dekady

W okresie od lutego do kwietnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, a Radio ZET zaliczyło największy wzrost - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 14.05.2024