Radio PiK - Polskie Radio PiK - Radio PiK Online

(Głosy:10, Średnia:4.5)
Jeśli transmisja online Radio PiK nie uruchamia się lub się zacina, proszę napisz nam pod zakładką kontakt, lub spróbuj poszukać błędu w zakładce debugera.
Radio PiK - 128 Kbps
Prx Server - 128 Kbps

O Radio PiK

Słuchaj Radio PiK online! Polskie Radio PiK jest regionalną spółką radiofonii publicznej. Jego poprzednikiem były Pomorskie Rozgłośnie Polskiego Radia powstałe w Toruniu w 1935 roku, i Rozgłośnie Polskiego Radia, powstałe w 1936 roku w Bydgoszczy. Po wojnie Polskie Radio PiK pełniło funkcję terenowego oddziału Polskiego Radia. Stacja obecnie wchodzi w skład regionalnych spółek radiofonii publicznej od 1993 roku. Jego zasięg dociera do Województwa Kujawsko-Pomorskiego, i po części do przygranicznych terenów sąsiednich województw (Piła, Gniezno, okolice Płocka). Grupą docelową radia są słuchacze dorośli, a w repertuarze muzycznym znajdziemy muzykę pop, rock, muzykę ludową, klubową i nawet poezję śpiewaną. Oprócz muzyki rozgłośnia kładzie duży nacisk na informacje z regionu, kraju i całego świata. W programach radia można znaleźć szereg audycji omawiających i analizujących najważniejsze wydarzenia z kraju i całego świata, jak na przykład: "Zawsze Dzień Dobry" (wiadomości od 6.05), i "Magazyn Informacyjny" od 12.00 w dni powszednie.

Radio PiK slogan: "Twój Region, Twoje Radio!"

Widzisz niekompletne, nieaktualne lub nieprawidłowe informacje na naszej stronie? Uważasz, że wiesz więcej o radiu? Pomóż nam w naszej pracy, napisz do nas na Facebooku, a w zamian wynagrodzimy Ci to brakiem reklam! :)

Namiary - Numer telefonu, SMS, Email, Facebook

Radio PiK częstotliwości

Brodnica - 106.9 FMBydgoszcz - 100.1 FMWłocławek - 100.3 FM
Radio PiK Mapa częstotliwości
Twoje ulubione radia
VOX FM
TOK FM
RMF FM
Radio Złote Przeboje
RMF MAXX
Radio ESKA
Radio Zet
ESKA2
Radio Pogoda
Polskie Radio 24
Radio Plus
Radio Park
Radio Maryja
Radio 357
Radio Silesia
Antyradio
Meloradio
Polskie Radio Jedynka
Radio FEST
ROCK RADIO
Eska ROCK
Radio Party
Radio Kaszëbë
RMF Classic
Polskie Radio Trójka
Open FM - Disco Polo
Radio Rekord
Radio Piekary
Radio Nowy Świat
Radio Leliwa
Twoja Polska Stacja
RMF Disco Polo
Radio DiscoParty
RMF w Pracy
Muzyczne Radio
RDN Małopolska
Radio Katowice
Open FM
Polskie Radio Dwójka
Katolickie Radio Podlasie
Radio Gorzów
Radio Alex
RMF Święta
Radio BIELSKO
Radio Nakło
Chillizet
Trendy Radio
Radio Warta
Radio JARD
Radio 90
RMF 24
MUZO.FM
Radio Famka
RMF ON
Inne radia

Radio PiK Pole komentarzy

Pracownicy radia nie czytają tego pola! Jeśli chciałbyś poprosić o piosenkę, lub tylko chcesz wysłać wiadomość prowadzącemu, spróbuj pod jednym z namiarów!

Radio PiK wiadomości powiązane

RMF FM liderem słuchalności w Bydgoszczy, rośnie Polskie Radio PiK
Pozycja lidera rynku radiowego w Bydgoszczy w okresie od sierpnia ub.r. do stycznia br. należała do RMF FM. Podium uzupełniają Radio ZET i RMF MAXX - wynika z badań słuchalności radia.Dalej >>
www.wirtualnemedia.pl - 05.03.2024
RMF FM liderem słuchalności w Bydgoszczy, Eska wyprzedziła Radio ZET
Pozycja lidera rynku radiowego w Bydgoszczy w okresie od marca do sierpnia br. należała do RMF FM. Podium uzupełniają Eska i Radio ZET - wynika z badań słuchalności radia.Dalej >>
www.wirtualnemedia.pl - 28.09.2023
Broker regionalnych stacji Polskiego Radia bez 14 proc. przychodów
Spółka Audytorium 17, odpowiadająca za sprzedaż oferty reklamowej 17 regionalnych rozgłośni publicznych, w ub.r. zanotowała spadek przychodów o 14,2 proc. do 8,1 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 286,7 do 107,7 tys. zł...Dalej >>
www.wirtualnemedia.pl - 13.07.2023

Playlista 22

Nowakowski Marcin - Good Night Kiss
17:30Nowakowski Marcin - Good Night Kiss
Bowie David - Let's dance
17:14Bowie David - Let's dance
One Direction - What Makes You Beautiful
16:55One Direction - What Makes You Beautiful
Anders Władysław generał - Bitwa pod Monte Cassino w maju 1944 r.
16:37Anders Władysław generał - Bitwa pod Monte Cassino w maju 1944 r.
Jonas Brothers feat. Zimmerman Bailey - Strong Enough
16:34Jonas Brothers feat. Zimmerman Bailey - Strong Enough
Mr.Zoob - MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI
16:27Mr.Zoob - MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI
Adele - Water Under The Bridge
16:19Adele - Water Under The Bridge
Bon Jovi - Living Proof
16:10Bon Jovi - Living Proof
Big Bike Orchestra (Orkiestra Na Dużym Rowerze) - Maniana
15:54Big Bike Orchestra (Orkiestra Na Dużym Rowerze) - Maniana
Tones And I - Dreaming
15:41Tones And I - Dreaming
Wyświetlenie starszych piosenek

Programy Radio PiK22

00:00 - Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Towarzyszymy tym, którzy nie chcą bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym, jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
02:00 - Nuty i minuty
Od wtorku do soboty; o 5:40 kolejny odcinek powieści.
06:05 - Zawsze Dzień Dobry
W programie: najświeższe informacje z Pomorza i Kujaw, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, nagrody w konkursach i dużo muzyki na dobry początek dnia.
08:30 - Rozmowa Dnia
W tym tygodniu ma być znana ostateczna wersja podstaw programowych wraz z kanonem lektur i ze wszystkim, co wiąże się ze zmianami mającymi wejść w życie od 1 września 2024 roku. Jakie to będą zmiany? Czy uwagi i opinie zgłaszane podczas konsultacji publicznych będą uwzględnione? O to w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK zapytamy Grażyną Dziedzic – kujawsko-pomorską kurator oświaty.
09:05 - PiKtogramy
Radzimy, jak żyć zdrowo i szczęśliwie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z social mediów, serwujemy przepisy kulinarne. Tylko u nas znajdziecie porady psychologa i coacha, opowieści filozoficzne oraz coś dla właścicieli psów, a także miłośników biegania. O 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 - Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:15 - Pytać każdy może
Media publiczne w finansowych tarapatach. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji od miesięcy blokuje wypłatę pieniędzy z abonamentu. Tymczasem rząd wciąż nie przygotował nowych medialnych rozwiązań i nowego sposobu finansowania. Jakich mediów publicznych potrzebujemy? W jaki sposób mądrze te media zreformować? Co zrobić by media publiczne nie były politycznym łupem? Odpowiedzi między innymi na te pytania poszukamy w audycji Pytać każdy może. Goście: - Agata Koss-Dybała, dziennikarka z Polskiego Radia Lublin, wiceprezes Stowarzyszenia Grupa 17 - prof. Radosław Sojak, socjolog, prorektor UMK w Toruniu - prof. Jędrzej Skrzypczak, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu
13:05 - Od ucha do ucha
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!
15:05 - Popołudnie z nami
Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów. Dlaczego Polacy zdobywający klasztor na Monte Cassino musieli przez kilka dni leżeć nieruchomo w trawie? Jak to się stało, że polscy ułani zmierzali do klasztoru bez butów? Dlaczego na szczycie doszło do polsko-brytyjskiej bijatyki? Z okazji 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino opowiemy o okolicznościach tej krwawej batalii. Do wysłuchania reportażu pod tytułem "Bitwa na oczach świata" zaprasza Michał Słobodzian.
17:00 - Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
17:07 - W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka niemieszcząca się w modnych trendach, która wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:05 - Regionalny Punkt Widzenia
Magazyn o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach oraz rozmowy z ekspertami.
19:05 - Radio z Historią
Radio z Historią – Matury W programie: Matury i egzaminy wstępne na wyższe uczelnie w 1969 roku; Matura na nowych zasadach; Matura i młodzi; Stres maturalny; Czy można bez oszustwa zdać maturę?; Matura bez Google? To możliwe!; Pierwszy egzamin z j. ojczystego; Potem… matematyka; Matura międzynarodowa; Uczniowie oddali arkusze, nauczyciele je zabrali do sprawdzenia i…; Wyniki matur; Podsumowanie matur z 2007? Tylko na archiwum.radiopik.pl; Czy maturę można zdać na 100%?; Na progu życia.
20:05 - Wygadani, oczytani, osłuchani
W audycji propagującej wiedzę o języku polskim znaleźć można m.in.: porady językoznawców - jak mówić i pisać poprawnie, regionalizmy, gwary środowiskowe, ale także język współczesnej młodzieży, zapożyczenia, język branżowy. Podpowiadamy, jak napisać podanie, życiorys, inne pisma urzędowe. Są też konkursy z nagrodami książkowymi, a to wszystko okraszone polską piosenką aktorską, z dobrym tekstem i ambitną muzyką.
22:05 - Muzyczne podróże
Wieczór czwartej środy maja będzie dobrą okazją, by zaprosić „muzycznych wędrowców” na Śląsk, który swoim codziennym pulsem i historią wraca na płytach, które podpisuje WOJCIECH CIURAJ. On właśnie będzie gościem w Państwa domach i na szlaku naszej „Muzycznej podróży” z Polskim Radiem PiK. W spotkaniu z Wojtkiem zabrzmi echo „Tryptyku Śląskiego” oraz żmudnych prac nad wydanym niemal dokładnie miesiąc temu albumem „Iluzja dnia”. O czym jeszcze opowie nasz przewodnik? Dowiemy się między 22:00 a 23:00 w naszej wędrówce na pięcioliniach. Zaprasza Adam Droździk.
23:00 - Muzyka źródeł
MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.