Debuger transmisji radiowych

Za pomocą debugera możesz sprawdzić, czy problem jest u ciebie, czy tkwi w transmisji online radia. Do wyszukiwania błędów należy najpierw wybrać radio do przetestowania, a potem odpowiedni serwer, potem możesz rozpocząć wyszukiwanie. Wybór serwera w podstawowym przypadku nie jest potrzebny, bo ustawiamy ci serwer domyślnie zaoferowany przez stronę radia. Jeśli chcesz przetestować serwer inny niż domyślny, należy to ustawić.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub błędów napisz do nas poprzez stronę kontaktową!

Krok 1 - Wybierz problemtyczne radio!
Krok 2 - Możesz wybrać, który serwer chcesz sprawdzić. Tu podstawowo wybraliśmy Ci ten, który strona domyślnie proponuje.
Krok ostatni - kliknij w przycisk "Uruchomienie debugera"!

Kategorie błędów

Audio TAG nieobsługiwany

Twoja przeglądarka odtwarza transmisję radia za pomocą AUDIO TAG-u. Jeśli przeglądarka tego nie obsługuje, nie nadaje się do obsługi tej strony, dlatego należy pobrać nowszą, świeżą przeglądarkę. Dziś każda nowoczesna przeglądarka je obsługuje, więc którakolwiek będzie odpowiednia. My bez względu na to polecamy przeglądarkę Chrome.

Transmisja online radia nie działa

Często rolę w zatrzymaniu transmisji odgrywa diabeł technologii, ale prawdą jest również to, że radia często nie doceniają potrzeby na radio internetowe, w wyniku czego transmisja internetowa staje się przeciążona i niedostępna z powodu dużego zainteresowania. Wówczas warto wybrać inne podobne radio albo wrócić później.

Niezbędny port nieautoryzowany

Najczęstszym błędem jest brak włączenia (zezwolenia) niezbędnych portów. To może spowodować oprogramowanie antywirusowe lub w przypadku internetu firmowego administrator sieci. W sieciach firmowych niektóre porty są zablokowane z powodów bezpieczeństwa, a ponieważ transmisje radiowe są ustawione na wiele portów, wiele transmisji jest z tego powodu nieosiągalnych. RMF jest np. dostępne przez standardowy port 443. Przeglądarki też się komunikują poprzez ten port, dlatego w sieciach firmowych nie jest on zazwyczaj blokowany. Natomiast np. Folk Radio jest dostępne przez port 8443, który nie jest w ogóle standardowy, nie jest wykorzystywany przez żadną popularną usługę, a w efekcie jest często blokowany. Jeśli da się skontaktować z informatykiem, warto spytać, czy wie o takiej blokadzie.
W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do nas poprzez stronę kontaktową!