Najświeższe wiadomości Polskie Radio Dwójka

Najświeższe wiadomości Polskie Radio Dwójka z pierwszej ręki. Zebraliśmy najświeższe wiadomości związane z radiem. Panelem filtrowania umieszczonym nad listą wiadomości możliwe jest filtrowanie pomiędzy wiadomościami według nazwy, wprowadzenia i daty załadowania. Poza tym istnieje możliwość porządkowania wiadomości według nazwy i daty. W liście domyślnie jako pierwsze pojawiają się najświeższe wiadomości. W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do nas poprzez stronę kontaktową!

Filtrowanie

Rusza trasa „Lato z Radiem i Telewizją Polską”. Wystąpi ponad 60 gwiazd

Rusza ośmiotygodniowa, wakacyjna trasa „Lato z Radiem i Telewizją Polską”, relacjonowana w radiowej Jedynce, TVP Info i TVP2. Ponad 60 najpopularniejszych polskich artystów zagra podczas tegorocznej edycji wydarzenia. Start już 13 lipca.

Data publikacji: 05.07.2024

Zmiany w ramówce radiowej Dwójki. Program o sztuce i przegląd prasy

„Kunstkamera” i „Pogłosy” to nowe audycje Programu II Polskiego Radia. Na antenie pojawią się także przeglądy prasy zagranicznej - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Premierowe wydanie audycji poświęconej sztuce 7 kwietnia o godz. 14.45, a „Pogłosów” 8 kwietnia o godz. 19.00.

Data publikacji: 07.04.2024

W radiowej Dwójce co dwa tygodnie debata

Program II Polskiego Radia wprowadza do ramówki emitowaną co dwa tygodnie audycję „Debata Dwójki”.

Data publikacji: 13.03.2024

Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki, wracają dziennikarze muzyczni

Stanowisko zastępcy dyrektora radiowej Dwójki objął Piotr Matwiejczuk, związany ze stacją od ponad dwóch dekad. Do rozgłośni po kilku latach przerwy wracają dziennikarze muzyczni Agata Kwiecińska i Adam Suprynowicz.

Data publikacji: 16.02.2024

RMF FM na czele w największych miastach. Eska i Dwójka najbardziej w dół

W największych polskich miastach najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w okresie od maja do lipca 2023 roku było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Z kolei najwięcej straciły ex aequo Eska i Dwójka - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Data publikacji: 09.09.2023

Marin Alsop nową dyrektor artystyczną Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach wraz z początkiem sezonu 2023/2024 będzie miała nową dyrektor artystyczną, a jednocześnie pierwszą dyrygentkę: to dyrygentka wiedeńskiej orkiestry radiowej, Marin Alsop. Teraz Aslop będzie łączyła funkcje w obu orkiestrach...

Data publikacji: 06.06.2023

Koncerty „Lata z radiem” w tym roku w siedmiu miastach. Na trasie Giżycko, Toruń i Przemyśl

Polskie Radio ogłosiło przetarg na organizację tegorocznej trasy koncertowej „Lata z radiem”, a przy okazji w specyfikacji przetargowej zdradziło, kiedy i w jakich miastach odbędą się koncerty...

Data publikacji: 02.05.2023

RMF FM na czele w największych miastach w I kwartale. TOK FM najbardziej w dół

W największych polskich miastach najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w pierwszym kwartale 2023 roku było RMF FM. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogło RMF Classic, z kolei najwięcej straciło TOK FM - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl...

Data publikacji: 02.05.2023

Wręczono Złote Mikrofony. Prezes Polskiego Radia nagrodziła Kusego i Świątka

Tegoroczne Złote Mikrofony otrzymali dziennikarze Edyta Poźniak, Joanna Grotkowska, Justyna Majchrzak i Maciej Jastrzębski oraz realizatorka dźwięku Agnieszka Łukasiewicz. Natomiast prezes Polskiego Radia honorowe statuetki przyznała dyrektorowi Jedynki Marcinowi Kusemu i Krzysztofowi Świątkowi...

Data publikacji: 19.04.2023

Zmiana na stanowisku szefa biura technologii w Polskim Radiu

Po kilku miesiącach zmienił się dyrektor biura technologii Polskiego Radia: dotychczasowy jego szef, Krzysztof Mierzwa został odwołany ze stanowiska. Na jego miejsce zarząd nadawcy powołał Macieja Wasia. Waś związany jest z Polskim Radiem od 2022 roku, wcześniej przez kilka lat pracował w Grupie Eurozet i w Ruchu.

Data publikacji: 19.04.2023